Szczątki. Kod 148
opis produktu dane szczegółowe

Miastem wstrząsa seria okrutnych zabójstw. Komisarz Fiodor Gralecki po raz kolejny znajduje rozczłonkowane, a potem zszyte ciało. Kto mógłby być aż tak wynaturzony, żeby zrobić coś równie przerażającego? I jaki związek ma z tym sam Gralecki? Komisarz daje się wciągnąć w śmiertelną grę, w której stawką jest nie tylko jego życie, lecz także tych, których kocha. Czy ze starcia z mordercą wyjdzie cało? A jeśli tak – ile mogą go kosztować kolejne dni? Mocna, trzymająca w napięciu i zaskakująca aż do ostatniej strony powieść kryminalna.

Janusz Onufrowicz Z wykształcenia aktor, ukończył łódzką filmówkę. Pracuje w teatrze, filmie i telewizji. Występuje w licznych serialach. Od ponad dwudziestu lat tworzy też teksty piosenek – między innymi dla Kuby Badacha, Ewy Bem, Kayah, De Mono, Sławka Uniatowskiego, Tatiany Okupnik, współpracował ze Zbigniewem Wodeckim. Pisywał dialogi dla konferansjerów i scenariusze imprez, skecze, monologi kabaretowe i scenariusze filmowe. Był współautorem programu kabaretowego Cezarego Pazury. Współtworzył Piotr Bałtroczyk na żywo. Na deski sceniczne trafiły sztuki jego autorstwa: Korporacja, a także Lany poniedziałek, z powodzeniem grany w całej Polsce. Debiutował powieścią Margo – niebezpieczna wyspa. Szczątki to jego pierwszy kryminał.

Fragment Nagi trup znajdował się na jednym z foteli. Morderca tak jak w poprzednich przypadkach rozczłonkował ciało. Odciął od tułowia głowę i kończyny. A potem przyszył je według swojej chorej fantazji. W miejscu głowy była przyszyta prawa noga. Lewa noga znajdowała się na miejscu lewej ręki. Prawa ręka przyszyta była do tułowia w miejscu prawej nogi. Lewa ręka tam, gdzie normalnie była prawa. Głowa... Ją zabójca umieścił w miejscu lewej nogi. Na ciele nie było śladów krwi. Cięcia były równe i czyste. Szwy zrobione szarą dratwą układały się starannie i prawie zlewały z kolorem skóry. Fiodor starał się unikać wzrokiem twarzy zamordowanego. Jego oczy i usta otwierały się szeroko, jak tunele, które chciały wessać uwagę patrzących. Błagały o współczucie. Albo miały pretensję, że nikt temu nie zaradził. Blada skóra zaczynała już nosić pierwsze znaki rozkładu. I to cholerne, ciężkie brzęczenie much. Chaotyczny kształt poskładany z ludzkich kawałków... Siedział? Półleżał?... W fotelu na tle tapety. A za fotelem morderca rozbryzgał na ścianie krew, która tworzyła rozłożony ogon upiornego pawia.

opis produktu dane szczegółowe

Autor: Janusz Onufrowicz
Kategoria: Kryminał/Thriller
Liczba stron: 592
Format: 143x205 mm
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-67217-00-2
Wydawca: TIME S.A.