Świadek koronny. Zuzanna i Patryk Szulc e-book
opis produktu dane szczegółowe

"Świadek koronny" to spis rozmów z jednym z najbardziej tajemniczych świadków koronnych w historii polskiej przestępczości. Poznaj niebezpieczny półświatek od kuchni, śledząc historię opowiadaną przez człowieka, który sam w nim żył.

Książka Patryka Szulca "Świadek koronny" to zapis rozmowy ze świadkiem koronnym, który poprzez złożone zeznania dotyczące działalności krwawej organizacji przestępczej funkcjonującej na terenie Polski doprowadził ostatecznie do upadku gangu Carringtona. Sam wywiad dotyczy w głównej mierze świata przestępczego lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy to czołowi polscy przestępcy święcili triumfy, czując się niepokonani i bezkarni. Nigdy nie wiedzieli, czy zdołają zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz swoim najbliższym - uderzenie mogło nadejść tak naprawdę z każdej strony.

Bohater książki, świadek koronny Dariusz, przybliża obraz świata, w którym żyli Carrington i jego najwierniejsi ludzie. Dzięki przedstawionym przez niego opisom czytelnik zdoła zrozumieć, w jaki sposób funkcjonowała ta niebezpieczna organizacja, a także dlaczego rozbicie jej sprawiało przez tak długi czas wiele trudności. To opowieść o brutalnej rzeczywistości, w której nic nie zostało podkoloryzowane na potrzeby mediów. Stanowi niezwykłą okazję, by z bliska przyjrzeć się mrożącemu krew w żyłach przestępczemu światu i zobaczyć, jak żyli ludzie pokroju Carringtona, a także dowiedzieć się, czy obowiązywały ich jakiekolwiek zasady.

Patryk Szulc jest polskim dziennikarzem oraz pisarzem, z wykształcenia natomiast prawnikiem. Urodził się 14 grudnia 1994 roku w Łodzi. Karierę dziennikarską rozpoczął w 2013 roku, tworząc artykuły dla łódzkiej "Gazety Wyborczej". Aktualnie pełni funkcję redaktora naczelnego internetowego programu "Mafia News". Książkę "Świadek koronny" o człowieku, który "sprzedał Carringtona, króla spirytusu", przygotował wraz z żoną, Zuzanną Szulc.

opis produktu dane szczegółowe

Autor: Zuzanna i Patryk Szulc
Kategoria: Literatura faktu
Format: EPUB
ISBN: 978-83-66252-60-8
Wydawca: TIME S.A