Skradziony klejnot
opis produktu dane szczegółowe

"Skradziony klejnot" – zanurz się w sadze obyczajowej z cyklu "Gorset i szpada". Mistrz komedii kryminalnych Alek Rogoziński, uwodzi czytelników wibrującą emocjami sensacyjno-miłosną historią, rozgrywającą się w XVII wieku na dworze Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery.

Julia Zasławska, młodsza z dwójki córek hrabiego Gustawa Zasławskiego i jego trzeciej, młodszej o dziesięć lat francuskiej żony, nie tak wyobrażała sobie przyszłość. Wychowana w Paryżu polska hrabianka, zostaje siłą wysłana do ojczyzny, by ratować rodzinę przed bankructwem. Julia w Polsce musi znaleźć sobie męża! Obstaje przy tym jej majętna ciotka. Piękna osiemnastolatka załamuje ręce, ale trafia wcale niezgorzej, dołączając do grona dwórek królowej Marii Kazimiery przez poddanych zwanej Marysieńką. Czy teraz Julia odetchnie z ulgą? Nic podobnego.
Pierwszego dnia jej pobytu w pałacu w Wilanowie ginie ulubiona kolia królowej. Napięcie rośnie, a skradziony klejnot, to nie jedyny problem – Alek Rogoziński wie, jak budować napięcie – w tajemniczych okolicznościach znikają też kolejne damy dworu. Bez dwóch zdań nasza hrabianka – z romantycznego Paryża – trafia w sam środek szalonej pałacowej intrygi. Jak też się w niej odnajdzie? Emocje nie opadają. Skradziony klejnot to tylko przygrywka, bo ktoś postanowił skraść tej dziewczynie serce. Czy mu się uda? Julia pokocha Polskę?

"Skradziony klejnot" to pierwsza odsłona sagi obyczajowej z cyklu "Gorset i szpada" pióra Alka Rogozińskiego. Wielbiciele jego bestsellerowych komedii kryminalnych nie będą zawiedzeni...

opis produktu dane szczegółowe

Autor: Alek Rogoziński
Kategoria: Literatura obyczajowa
Liczba stron: 304
Format: 120 x 200 mm
Oprawa: broszurowa
ISBN: 978-83-66630-61-1
Wydawca: TIME S.A.