Polscy terroryści i zamachowcy. Sławomir Koper
opis produktu dane szczegółowe


W ,,Polskich terrorystach i zamachowcach” porusza temat aktualny, niestety znany nie tylko ze współczesnych filmów i książek sensacyjnych. Opowiada o terroryzmie w historii Polski, poczynając od sztyletników z okresu powstania styczniowego, a kończąc na Januszu Walusiu, który w kwietniu 1993 roku zamordował szefa południowoafrykańskich komunistów, Chrisa Haniego. Na kartach książki przewijają się skrytobójcy
i zamachowcy, działający w imię wielkich idei i z niskich pobudek. Są terroryści spod znaku PPS-u, także kobiety takie jak Wanda Krachelska, późniejsza współorganizatorka Żegoty, Ignacy Hryniewiecki, zabójca cara Aleksandra II, i morderca prezydenta Narutowicza – Eligiusz Niewiadomski. Autor nie zapomina o głośnej sprawie braci Kowalczyków z Opola, którą relacjonuje korzystając z archiwum IPNu, ani o Polakach dokonujących zamachów w USA, w tym o George’u Metesky’m. „Szalony Bombiarz ” przez 16 lat terroryzował Nowy Jork zamachami bombowymi i od jego przypadku rozpoczęła się historia profilowania przestępców.

Jerzy Dziewulski, tak pisze o książce ,Sławomira Kopra ,,Polscy terroryści i zamachowcy”:
Wprowadza nas ona w wyjątkowe, ciekawe szczegóły zamachów, o których wielu z nas niewiele wiedziało, także i ja. Wreszcie udowadnia, pokazując źródła konfliktów, że terroryzm, to nie wymysł dzisiejszych czasów. To metoda walki politycznej obecna zawsze w życiu ludzkości i, co najciekawsze, obie strony zamachów czy aktów terroru niezmiennie mówią, że walczą o wolność. I tu w świecie współczesnym nic się nie zmieniło. Ta książka odważnie pokazuje, że my Polacy nie byliśmy wolni od stosowania takich metod przy rozwiązywaniu konfliktów.

opis produktu dane szczegółowe

Autor: Sławomir Koper
Kategoria: historia 
Liczba stron: 336
Format: 143 x 205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-66252-06-6
Wydawca: TIME S.A