byłam zoną geja
opis produktu dane szczegółowe

Poruszające historie kobiet, które były żonami, narzeczonymi lub partnerkami homoseksualnych mężczyzn.

Najpierw jest szok. Nawet jeśli ona zaczyna się domyślać, widok własnego męża w łóżku z kochankiem w jednoznacznej sytuacji to wstrząs. A potem odchodzi albo on, albo ona. Ale są też takie, które akceptują męża geja, a nawet go szukały...

Najczęściej homoseksualny mężczyzna decyduje się na heteroseksualny związek, by ukryć swoją orientację. Czasem próbuje sam siebie przekonać, że taki wybór go „uzdrowi”. I to może być dramat dla wszystkich. Może, ale nie musi, bowiem scenariuszy jest wiele. Nic nie jest tu czarno-białe, ale mieni się wszystkimi kolorami tęczy.

Bożena Stasiak

Dziennikarka, absolwentka Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarstwa podyplomowego na UW i Germanistik-Journalistik na Uniwersytecie Lipskim, popularyzatorka wiedzy o zdrowiu. Jest autorką licznych reportaży wcieleniowych, poradników (m.in. Nowa sztuka kochania, Jak rzucić palenie, Jak schudnąć, Choroby XXI w.) oraz książek – Listy intymne. Zwierzenia Polaków, Bitwa z rakiem. Terapie i antyterapie, Pandemia. Dzieje zarazy – wydanych nakładem Wydawnictwa Harde. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia i w konkursie Kryształowe Pióra.

Fragment

Nigdy nie grzebałam mu w rzeczach, ale tym razem, otwierając tę teczkę, czułam się usprawiedliwiona. W końcu sytuacja była niecodzienna. Pierwsze, co wyjęłam, to jego laptop. Upewniłam się, że za drzwiami wciąż cisza, i otworzyłam go. Z uruchomieniem nie miałam problemu, kiedyś Paweł podał mi hasło i na szczęście wciąż było to samo.

Plików na pulpicie było sporo, w większości dotyczyły biznesu. Tych na razie nie ruszałam, bo najbardziej zaciekawił mnie jeden – „priv”. Pewnie dotyczył spraw prywatnych, zaczęłam więc od niego.

„Tęsknię, pożądam, kocham”, „Kiedy znów będę mógł pieścić każdy centymetr twojego ciała...”, „Mój członek stoi na baczność już na samą myśl o tobie...”.

To były listy. Miłosne, pełne namiętności, żaru. Ma kochankę, oczywiście, ma kochankę, bo do kogo pisałby takie listy... A teraz ona pewnie z nim zerwała i stąd ten nastrój... A może ona jest w ciąży i on nie wie, co robić... Ilona, pewna, że odkryła tajemnicę zachowania męża, chciała natychmiast sforsować drzwi gabinetu, w którym się schował, i wygarnąć mu, że już wie i nie ma sensu się kryć. Nie mogła się jednak oprzeć, czytała dalej, bo kolejne listy były coraz bardziej podniecające dla niej samej.

Kiedy cię zobaczyłem po raz pierwszy, nie miałem wątpliwości. To ty jesteś i będziesz największą miłością mojego życia! Kiedy kocham się z tobą, ziemia się cały czas trzęsie. Nigdy z nikim nie przeżywałem czegoś tak nieziemskiego! Moje ty największe kochanie na świecie! To ty pokazałeś mi, jak kochać prawdziwie i jak prawdziwie być kochanym!

opis produktu dane szczegółowe

Autor: Bożena Stasiak
Kategoria: Literatura faktu
Liczba stron: 320
Format: 143x205 mm
Oprawa: broszurowa
ISBN: 978-83-67217-57-6
Wydawca: TIME S.A.