Super Poradnik 1/2019. Możesz wiecej zapamiętać

Super Poradnik 1/2019. Możesz wiecej zapamiętać

Format: DRUK

W serii SuperPoradnik ukazała się książka zatytułowana „Możesz więcej zapamiętać”.

Na co dzień zwykle nie zastanawiamy się, w jaki sposób funkcjonuje nasz mózg, jak gromadzi i przechowuje pozyskane informacje. Dopiero gdy pamięć zaczyna szwankować i nie możemy sobie przypomnieć, czy zamknęliśmy drzwi od mieszkania na klucz albo co robiliśmy poprzedniego dnia wieczorem, myślimy, że z naszą głową coś nie tak się dzieje. 

Cena: 23,99 zł

Z książki dowiesz się:

  • Jak jest zbudowany mózg
  • Na ile różnią się mózgi kobiety i mężczyzny
  • Czy można spowolnić starzenie się mózgu
  • Jakie mogą być przyczyny pogorszenia pamięci


Dla tych, którzy chcieliby sprawdzić, w jakiej formie jest ich mózg, przygotowaliśmy różnego rodzaju zadania – na koncentrację, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Można je rozwiązać w pojedynkę lub wspólnie z bliskimi.

Zamieszczamy również ciekawą rozmowę z Edytą Bonk, psycholożką, badaczką wzorców starzenia się i aktywizacji seniorów, która omawia m.in. najnowsze trendy, jeśli chodzi o ćwiczenia pamięci dla różnych grup wiekowych.

Poza anatomią i sekretami mózgu w książce przedstawiamy sposoby, które pomogą o niego zadbać, by był w dobrej kondycji do końca życia. Warto przeczytać: ·Co jest najlepszym paliwem dla mózgu

W poradniku zostały omówione także najczęstsze choroby dotyczące mózgu i układu nerwowego, np. parkinson, alzheimer, demencja, udar. Wyjaśniamy, na czym polegają i czy można je wyleczyć.

ZOBACZ TAKŻE