NOWOŚĆ! Z miłości. Portrety polskich domów. Kacper Sulowski

NOWOŚĆ! Z miłości. Portrety polskich domów. Kacper Sulowski

Autor: Kacper Sulowski

Ilustracje: Matylda Damięcka
Kategoria: literatura faktu, reportaż
Liczba stron: 270
Format: 143 x 205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-66630-09-3
Wydawca: TIME S.A

Cena det. 39,99

Cena:29,99 zł

Iza leciała przez 15 godzin, by przytulić się do słupa, który stoi przy krętej górskiej drodze na południu Meksyku. Na jego szczycie miejscowi przymocowali rower z polską flagą i pamiątkową tablicą. Bo tam, gdzie dziś stoi słup, pół roku wcześniej leżało ciało jej brata. Objęła słup, rozpłakała się, a potem odetchnęła. Na takie pożegnanie czekała od dawna.

W latach 90. Jacek zarobił fortunę, sprzedając markowe zegarki. Jeździł luksusowym autem, a za gotówkę zbudował dom pod Warszawą. Kiedy urodził się Kuba, rzucił wszystko. Sekretarkę, gabinet z barkiem i służbowego mercedesa. Dziś na jego działce powstaje najnowocześniejszy w Polsce ośrodek dla osób z niepełnosprawnością.

„Z żoną sobie pan nie radzi? Co z pana za facet?” – słyszał Sławek podczas interwencji policji. Znosił docinki sąsiadów, a lekarzom zmyślał kolejne historie. A to się przewrócił, a to uderzył w półkę głową, za którymś razem skaleczył udo przy obieraniu ziemniaków. Znosił też wyzwiska, groźby i ciosy. Matka spytała go kiedyś, skąd bierze na to siłę. „Miłość wymaga poświęceń” – odpowiedział.

O książce:

"Z miłości. Portrety polskich domów" to zbiór 14 historii, które wydarzyły się w polskich domach. Wszystkie mówią o miłości. Siostrzanej, romantycznej, boskiej i rodzicielskiej. Miłości do Boga, do zła i do siebie nawzajem. Tej, która buduje i napędza i tej paraliżującej. Miłości, której się wstydzimy i zachowujemy dla siebie i tej, o której chcemy pisać eseje. Tej, która daje siłę i tej, która zabija.

Książkę uzupełniają ilustracje Matyldy Damięckiej.

„Każdy ma swoją drogę do miłości, a Kacper Sulowski staje na tych drogach i krzyżuje swoje świetne pióro z ludzkimi namiętnościami. Nie ma tu banalnych i prostych odpowiedzi. Sulowski z wytrawnością, ciekawością i zrozumieniem potrafi portretować codzienną miłość małżeńską, ale i taką, w której czai się gotowy do uderzenia w serce nóż" - rekomenduje reporter Marcin Kącki.

 

O autorze:

Kacper Sulowski to dziennikarz prasowy i reporter. Na co dzień pracuje w warszawskim oddziale „Gazety Wyborczej” i współpracuje z magazynem „Duży Format”. Pisze o nadużyciach władzy, łamaniu praw człowieka i zderzeniu jednostki z machiną państwa. W 2019 r. dwukrotnie nominowany (w kategorii wywiad i reportaż prasowy) do najbardziej prestiżowej nagrody dziennikarskiej w kraju – Grand Press.

 

 

   

ZOBACZ TAKŻE